• Koncert Wielkanocny

  Koncert Wielkanocny

  8 kwietnia wystąpiły chóry Movimento oraz Bobolanie Read More
 • Alleluja!

  Alleluja!

  Chrystus Zmartwychwstał! Read More
 • Przyjęli Sakrament Bierzmowania

  Przyjęli Sakrament Bierzmowania

  uczniowie klas II gimnazjum Read More
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Wspólnota Domowego Kościoła w naszej parafii...
W niedzielę do naszej parafii przybyli państwo Anita i Krzysztof Tyrybonowie, aby podzielić się świadectwem swojego życia małżeńskiego i doświadczeniem życia we Wspólnocie Domowego Kościoła, oraz zachęcić rodziny naszej parafii do wstąpienia do ruchu, który jest nieocenioną pomocą we wspólnym życiu małżonków. Jak sami powiedzieli w ich 28 letnim małżeństwie spotkali się z problemami i kryzysami, z którymi styka się wiele małżeństw, ale Bóg tak pokierował ich drogami, że po 5 latach trafili do Wspólnoty, dzięki której odkryli, że wszystko co mają jest niezasłużonym darem od Boga i jednocześnie wezwaniem do tego, żeby sami stawali się darem dla swojego współmałżonka. O godzinie 15:00 przeprowadzili pierwsze spotkanie organizacyjne, dla rodzin zainteresowanych wstąpieniem do Wspólnoty i podzielili się zasadami jej funkcjonowania.

Domowy Kościół - jest małżeńsko - rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło - Życie, będącym jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Małżeństwa przystępując do Ruchu decydują się zespolić swe wysiłki łącząc się w kręgi, by przez przyjęcie określonych zadań i zobowiązań sobie i innym pomagać być bliżej siebie i Boga. Krąg jest wspólnotą 4-7 małżeństw oraz kapłana (moderatora) będącego jego duchowym doradcą. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w mieszkaniach poszczególnych małżeństw i mają charakter formacyjno-modlitewny.

Wspólnota Domowego Kościoła jest miejscem, gdzie można spotkać małżeństwa nie idealne, ale chcące się kształtować i dążyć do ideału. To miejsce, które pomaga kształtować swoją wiarę, oraz daje narzędzia, pozwalające poznać siebie i swojego współmałżonka, by ostatecznie potrafić tak prowadzić swoje małżeństwo, by nawet po kilkudziesięciu latach móc kochać się jeszcze mocniej.

Na pewno warto zainwestować tych kilka godzin w miesiącu, by popracować nad tak ważną wartością. Silna i dobra rodzina, to największy skarb dla dzieci i społeczeństwa.

Aby przystąpić do kręgu, należy skontaktować się z ks. Karolem

Kolejne spotkanie kręgu odbędzie się 26.03 o godzinie 15:00
Posłuchaj homilię

Niedziela, 15 kwietnia
ks. Paweł Hubczak

Niedziela, 1 kwietnia
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 18 marca
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 11 marca
ks. Paweł Hubczak
Środa, 1 marca
bp Roman Pindel
Niedziela, 21 stycznia
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 14 stycznia
ks. Kamil Żółtaszek
Poniedziałek, 1 stycznia
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 31 grudnia
ks. Jerzy Ryłko
Boże Narodzenie, 25 grudnia
ks. Jerzy Ryłko
Pasterka, 24 grudnia
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 24 grudnia
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 17 grudnia
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 10 grudnia
ks. Jerzy Ryłko