• Koncert Wielkanocny

  Koncert Wielkanocny

  8 kwietnia wystąpiły chóry Movimento oraz Bobolanie Read More
 • Alleluja!

  Alleluja!

  Chrystus Zmartwychwstał! Read More
 • Przyjęli Sakrament Bierzmowania

  Przyjęli Sakrament Bierzmowania

  uczniowie klas II gimnazjum Read More
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

TEATR CIENI na drodze krzyżowej...

W piątkowy wieczór, po Mszy św. wieczornej przeżywaliśmy wyjątkową Droge Krzyżową! Teatr Cieni, piękny śpiew pieśni pasyjnych - to dzieło Podopiecznych, Wolantariuszy i Pracowników Ośrodka Caritas - Matka Boża Różańcowa z Pszczyny - Starej Wsi... Kościół wypełnił się po brzegi - wszyscy w ciszy i skupieniu uczestniczyli w tym niezwykłym MISTERIUM...

Bardzo Wam dziekujemy za ta modlitwę...

Kilka słów o samym Ośrodku:


Placówka działa od roku 1996, kiedy to został uruchomiony Warsztat Terapii Zajęciowej. Obecnie w skład Ośrodka Matka Boża Różańcowa, oprócz Warsztatu, wchodzi Świetlica Socjoterapeutyczna powstała w 1998 roku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczynie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Grzawie.

Ośrodek realizuje wsparcie dla osób niepełnosprawnych intelektualnie (Warsztat Terapii Zajęciowej dla 40 osób), dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, a także zaburzonych psychicznie (ŚDS w Woli i w Pszczynie – po 25 osób w każdej placówce) oraz dla dzieci z rodzin obarczonych różnymi trudnościami i zagrożonych różnymi patologiami (Świetlica Socjoterapeutyczna dla 20 podopiecznych). Ośrodek Matka Boża Różańcowa obejmuje swoim działaniem łącznie 110 osób.

Zajęcia dla podopiecznych Ośrodka odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, a w Świetlicy Socjoterapeutycznej od 10.00 do 16.00. Oprócz terapii zajęciowej, licznych treningów i rehabilitacji, podopieczni mają możliwość korzystania z wyjazdów na basen, z wycieczek jednodniowych, kilkudniowych, z wyjazdów wakacyjnych, z wyjść do kina i wielu innych atrakcji. Uczestnicy biorą udział w licznych konkursach plastycznych, wokalnych i recytatorskich.

Pod okiem terapeutów ŚDS działa zespół folklorystyczny Folkowianie, a w ramach WTZ funkcjonuje zespół Entuzjaści. Ponadto Ośrodek organizuje od roku 2003 Międzyośrodkowe Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych w Suszcu, skupiające corocznie pond 30 placówek z terenu naszego województwa, które zajmują się osobami niepełnosprawnymi. Przez 4 dni zawodów przewija się przez nie ponad 300 niepełnosprawnych zawodników i ponad 200 wolontariuszy.

Jeżeli ktoś pragnąłby wesprzeć ich dzialania, podejemy numer Konta:


57 1020 2528 0000 0302 0131 8765


REGON: 006217516-00054


NIP: 638-13-37-885

 
adres: 43-200 Pszczyna, ul. Św. Jadwigi 4
tel./fax: +48 32 449 08 94
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.pszczyna.caritas.pl

Fotoreportaż tradycyjnie przygotowała pani Wioletta Krupnik

Posłuchaj homilię

Niedziela, 15 kwietnia
ks. Paweł Hubczak

Niedziela, 1 kwietnia
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 18 marca
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 11 marca
ks. Paweł Hubczak
Środa, 1 marca
bp Roman Pindel
Niedziela, 21 stycznia
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 14 stycznia
ks. Kamil Żółtaszek
Poniedziałek, 1 stycznia
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 31 grudnia
ks. Jerzy Ryłko
Boże Narodzenie, 25 grudnia
ks. Jerzy Ryłko
Pasterka, 24 grudnia
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 24 grudnia
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 17 grudnia
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 10 grudnia
ks. Jerzy Ryłko