• Zapraszamy na Roraty

  Zapraszamy na Roraty

  od poniedziałku do piątku o godz.17.30
 • Relikwie św. Floriana

  Relikwie św. Floriana

  Patronie strażaków i hutników, módl się za nami Więcej
 • "Człowiek Flaga"

  gościł w naszej parafii pan Łukasz Świrk Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Przyjęli sakrament bierzmowaniaW piątek 24 marca w naszej parafii Ksiądz Biskup Roman Pindel ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej udzielił Sakramentu Bierzmowania 45. młodym ludziom z klas 2 i 3 gimnazjum. W świątyni wraz z bierzmowańcami i świadkami zgromadzili się najbliżsi krewni.


W trakcie uroczystej liturgii Ksiądz Biskup zapytał ks. proboszcza Jerzego Ryłkę, czy młodzi są godni przyjąć ten sakrament i czy przygotowali się do niego właściwie. Ksiądz Proboszcz potwierdził, a młodzież chórem poprosiła o jego udzielenie, zapewniając, że pragną być zawsze gotowi do dawania świadectwa wierze i postępowania według jej zasad.
- Moi drodzy bierzmowani, dobrze jest mieć jakieś słowo, które powtarzać będziemy codziennie, takie słowo na każdy dzień. Dobrze byłoby, gdybyśmy przyjęli dzisiaj, w dniu waszego bierzmowania, słowo na całe życie, do którego byście wracali. To nie jest banalne - ono jest jakby w samym sercu Ewangelii: że jeden jest Bóg, że trzeba Go miłować całym sobą i miłować bliźniego jak siebie samego.
Niech to słowo wam towarzyszy zawsze, przez całe życie. Niech kluczem do wszystkiego, co robicie, co zamierzacie, będzie to, czy rzeczywiście miłujecie Boga, myślicie o Nim z miłością, odpowiadając na Jego miłość. Nie kluczem jest to, czy szukacie w miłości odpowiedzi na to, co ja powinienem zrobić temu człowiekowi, jak mu pomóc, co mu okazać i w jaki sposób... - mówił w homilii bp Pindel.
Po wygłoszeniu homilii, biskup wyciągną ręce nad kandydatami i wypowiedział słowa modlitwy:
Boże wszechmogący, Ojcze naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który odrodziłeś te sługi swoje przez wodę i Ducha Świętego i uwolniłeś ich od grzechu, ześlij na nich Ducha Świętego Pocieszyciela, daj im ducha mądrości i rozumu, ducha rady i męstwa, ducha umiejętności i pobożności, napełnij ich duchem bojaźni Twojej.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


Podziękowania ks. Jerzego Ryłki

- Dziękujemy Panu Bogu za ten dar, za wszystkie dary które łączą się z tym sakramentem - mówił w imieniu parafian ks. proboszcz Jerzy. Na ręce biskupa swoje podziękowania złożyli także przedstawiciele młodzieży.

Podziękowania młodzieży

Bierzmowanym życzymy, aby jeszcze pogłębiali swoją więź z Jezusem w Kościele i w dalszym życiu postępowali według zasad wiary.
Dziękujemy rodzicom, opiekunom, katechetom i wychowawcom za przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu oraz za udział w tej uroczystości.

Posłuchaj homilię

Niedziela, 10 grudnia
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 26 listopada
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 19 listopada
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 12 listopada
ks. Jerzy Ryłko
Sobota, 11 listopada
ks. Jerzy Ryłko
Środa, 1 listopada
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 29 października
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 22 października
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 17 września
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 27 sierpnia
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 20 sierpnia
ks. Paweł Hubczak
Wtorek, 15 sierpnia
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 13 sierpnia
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 9 lipca
ks. Jerzy Ryłko