• Boże Ciało

  Boże Ciało

  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Więcej
 • Druhowie od 125 lat

  Druhowie od 125 lat

  jubileusz 125-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziedzicach Więcej
 • Uroczystość I Komunii Świętej

  Uroczystość I Komunii Świętej

  odbyła się w niedzielę 21 maja w naszym kościele parafialnym Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Przyjęli sakrament bierzmowaniaW piątek 24 marca w naszej parafii Ksiądz Biskup Roman Pindel ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej udzielił Sakramentu Bierzmowania 45. młodym ludziom z klas 2 i 3 gimnazjum. W świątyni wraz z bierzmowańcami i świadkami zgromadzili się najbliżsi krewni.


W trakcie uroczystej liturgii Ksiądz Biskup zapytał ks. proboszcza Jerzego Ryłkę, czy młodzi są godni przyjąć ten sakrament i czy przygotowali się do niego właściwie. Ksiądz Proboszcz potwierdził, a młodzież chórem poprosiła o jego udzielenie, zapewniając, że pragną być zawsze gotowi do dawania świadectwa wierze i postępowania według jej zasad.
- Moi drodzy bierzmowani, dobrze jest mieć jakieś słowo, które powtarzać będziemy codziennie, takie słowo na każdy dzień. Dobrze byłoby, gdybyśmy przyjęli dzisiaj, w dniu waszego bierzmowania, słowo na całe życie, do którego byście wracali. To nie jest banalne - ono jest jakby w samym sercu Ewangelii: że jeden jest Bóg, że trzeba Go miłować całym sobą i miłować bliźniego jak siebie samego.
Niech to słowo wam towarzyszy zawsze, przez całe życie. Niech kluczem do wszystkiego, co robicie, co zamierzacie, będzie to, czy rzeczywiście miłujecie Boga, myślicie o Nim z miłością, odpowiadając na Jego miłość. Nie kluczem jest to, czy szukacie w miłości odpowiedzi na to, co ja powinienem zrobić temu człowiekowi, jak mu pomóc, co mu okazać i w jaki sposób... - mówił w homilii bp Pindel.
Po wygłoszeniu homilii, biskup wyciągną ręce nad kandydatami i wypowiedział słowa modlitwy:
Boże wszechmogący, Ojcze naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który odrodziłeś te sługi swoje przez wodę i Ducha Świętego i uwolniłeś ich od grzechu, ześlij na nich Ducha Świętego Pocieszyciela, daj im ducha mądrości i rozumu, ducha rady i męstwa, ducha umiejętności i pobożności, napełnij ich duchem bojaźni Twojej.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


Podziękowania ks. Jerzego Ryłki

- Dziękujemy Panu Bogu za ten dar, za wszystkie dary które łączą się z tym sakramentem - mówił w imieniu parafian ks. proboszcz Jerzy. Na ręce biskupa swoje podziękowania złożyli także przedstawiciele młodzieży.

Podziękowania młodzieży

Bierzmowanym życzymy, aby jeszcze pogłębiali swoją więź z Jezusem w Kościele i w dalszym życiu postępowali według zasad wiary.
Dziękujemy rodzicom, opiekunom, katechetom i wychowawcom za przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu oraz za udział w tej uroczystości.

Posłuchaj homilię

Niedziela, 28 maja
ks. Kazimierz Kowalski
Niedziela, 21 maja
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 21 maja
ks. Paweł Hubczak
Środa, 3 maja
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 30 kwietnia
ks. Paweł Hubczak
Wielkanoc, 16 kwietnia
ks. Jerzy Ryłko
Wielki Czwartek, 13 kwietnia
ks. Paweł Hubczak
Piątek, 24 marca
biskup Roman Pindel
Środa, 1 marca
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 26 lutego
ks. Jerzy Ryłko

Homilia dla dzieci

Niedziela, 8 maja
ks. Karol Żółciński