• Wielki Post

  Wielki Post

  Czas modlitwy oraz przebaczenia Więcej
 • Ministranci na nartach

  Ministranci na nartach

  Służba liturgiczna uczestniczyła w obozie narciarskim Więcej
 • Orędzie papieża Franciszka

  Orędzie papieża Franciszka

  na Wielki Post 2018 Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Nasi PIELGRZYMI w drodze do Łagiewnik...

Wieczorna relacja Marty:

Za nami 1 dzień-PESTKA 15 km, ani się spostrzegliśmy, aż dotarliśmy do Nowej Wsi. Po drodze na pierwszym postoju przywitały nas LEŚNE DZIADKI z Kęt Podlesia z Parafii, w której Proboszczem był obecny nasz Proboszcz KS. Jerzy Ryłko. Prawdziwa uczta, mniam mniam...

Po tej uczcie udaliśmy się w dalszą drogę do pięknej miejscowości o nazwie Nowa Wieś. Gdzie przywitano nas bardzo serdecznie, a przyjął nas i ugościł nas pod swoim dachem Pan Tadeusz Cieślowski.

Bardzo dziękujemy Marcie Szatanik za dzisiejszą relację z pielgrzymowania...

Jeszcze kilka informacji o Pielgrzymce, zaczerpniętych z naszej strony diecezjalnej /www.diecezja.bielsko.pl/

1838 osób wyruszyło 30 kwietnia z hałcnowskiego sanktuarium w Bielsku-Białej w V pieszej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Na pątniczym szlaku, liczącym około 90 km, znaleźli się ludzie w różnym wieku i z rozmaitych zakątków Podbeskidzia, ale także z innych części Polski – z Warszawy, Łodzi, okolic Poznania i Kielc.

Obok w większości młodych i bardzo młodych pielgrzymów do Łagiewnik wyruszyło także 30 księży, 15 sióstr zakonnych z kilkunastu zgromadzeń, 3 diakonów, 40 kleryków Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji krakowskiej. W tej jedynej tego typu ogólnodiecezjalnej inicjatywie w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia co czwarty uczestnik nie przekroczył 20. roku życia.

Główny przewodnik pielgrzymki ks. Mikołaj Szczygieł wyjaśnił, że hasło tegorocznej pielgrzymki – „Wpadła w oko Jezusowi” , nawiązuje do 25. rocznicy powstania diecezji bielsko-żywieckiej.
W tym roku pątnicy idą w siedmiu grupach, których nazwy pochodzą od opiekunów duchowych: bł. Michała Sopoćki, św. Jana Pawła II, św. Faustyny, św. abp. Józefa Bilczewskiego oraz św. Brata Alberta, św. Matki Teresy z Kalkuty i św. Maksymiliana Kolbego.
Trasa pielgrzymki prowadzi przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Radziszów, Świątniki Górne i Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja br.


To nasi Gospodarze

Posłuchaj homilię

Niedziela, 21 stycznia
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 14 stycznia
ks. Kamil Żółtaszek
Poniedziałek, 1 stycznia
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 31 grudnia
ks. Jerzy Ryłko
Boże Narodzenie, 25 grudnia
ks. Jerzy Ryłko
Pasterka, 24 grudnia
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 24 grudnia
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 17 grudnia
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 10 grudnia
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 26 listopada
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 19 listopada
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 12 listopada
ks. Jerzy Ryłko