• Boże Ciało

  Boże Ciało

  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Więcej
 • Druhowie od 125 lat

  Druhowie od 125 lat

  jubileusz 125-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziedzicach Więcej
 • Uroczystość I Komunii Świętej

  Uroczystość I Komunii Świętej

  odbyła się w niedzielę 21 maja w naszym kościele parafialnym Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Nasi PIELGRZYMI w drodze do Łagiewnik...

Wieczorna relacja Marty:

Za nami 1 dzień-PESTKA 15 km, ani się spostrzegliśmy, aż dotarliśmy do Nowej Wsi. Po drodze na pierwszym postoju przywitały nas LEŚNE DZIADKI z Kęt Podlesia z Parafii, w której Proboszczem był obecny nasz Proboszcz KS. Jerzy Ryłko. Prawdziwa uczta, mniam mniam...

Po tej uczcie udaliśmy się w dalszą drogę do pięknej miejscowości o nazwie Nowa Wieś. Gdzie przywitano nas bardzo serdecznie, a przyjął nas i ugościł nas pod swoim dachem Pan Tadeusz Cieślowski.

Bardzo dziękujemy Marcie Szatanik za dzisiejszą relację z pielgrzymowania...

Jeszcze kilka informacji o Pielgrzymce, zaczerpniętych z naszej strony diecezjalnej /www.diecezja.bielsko.pl/

1838 osób wyruszyło 30 kwietnia z hałcnowskiego sanktuarium w Bielsku-Białej w V pieszej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Na pątniczym szlaku, liczącym około 90 km, znaleźli się ludzie w różnym wieku i z rozmaitych zakątków Podbeskidzia, ale także z innych części Polski – z Warszawy, Łodzi, okolic Poznania i Kielc.

Obok w większości młodych i bardzo młodych pielgrzymów do Łagiewnik wyruszyło także 30 księży, 15 sióstr zakonnych z kilkunastu zgromadzeń, 3 diakonów, 40 kleryków Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji krakowskiej. W tej jedynej tego typu ogólnodiecezjalnej inicjatywie w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia co czwarty uczestnik nie przekroczył 20. roku życia.

Główny przewodnik pielgrzymki ks. Mikołaj Szczygieł wyjaśnił, że hasło tegorocznej pielgrzymki – „Wpadła w oko Jezusowi” , nawiązuje do 25. rocznicy powstania diecezji bielsko-żywieckiej.
W tym roku pątnicy idą w siedmiu grupach, których nazwy pochodzą od opiekunów duchowych: bł. Michała Sopoćki, św. Jana Pawła II, św. Faustyny, św. abp. Józefa Bilczewskiego oraz św. Brata Alberta, św. Matki Teresy z Kalkuty i św. Maksymiliana Kolbego.
Trasa pielgrzymki prowadzi przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Radziszów, Świątniki Górne i Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą do łagiewnickiego sanktuarium 3 maja br.


To nasi Gospodarze

Posłuchaj homilię

Niedziela, 28 maja
ks. Kazimierz Kowalski
Niedziela, 21 maja
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 21 maja
ks. Paweł Hubczak
Środa, 3 maja
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 30 kwietnia
ks. Paweł Hubczak
Wielkanoc, 16 kwietnia
ks. Jerzy Ryłko
Wielki Czwartek, 13 kwietnia
ks. Paweł Hubczak
Piątek, 24 marca
biskup Roman Pindel
Środa, 1 marca
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 26 lutego
ks. Jerzy Ryłko

Homilia dla dzieci

Niedziela, 8 maja
ks. Karol Żółciński