Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 MARCA 2018 r.
 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. W modlitwie brewiarzowej tydzień pierwszy.
  Pod chórem Rada Parafialna zbiera ofiary na nowe ławki do naszego kościoła.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 19 marca – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 3. Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
  - Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym - w niedzielę o godz. 16.45.
 4. W piątek, 23 marca, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, która to rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30 w parafii oo. Jezuitów. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i 60 minut Wspomożenia w naszym kościele.
  Szczególnie na to nabożeństwo zapraszamy młodzież bierzmowaną i przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klas VII.
 5. W związku z Drogą Krzyżową ulicami naszego miasta, w piątek nie będą załatwiane sprawy związane z inwentaryzacją naszego cmentarza.
 6. Od poniedziałku, pod chórem, będzie wystawiona skarbona, do której będzie  można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. Powstają w naszej parafii dwie nowe Róże Żywego Różańca: Misyjna oraz Rodziców za Dzieci. Zapraszamy parafian do udziału w tej szczególnej modlitwie.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Prawdę o tych wydarzeniach wspomnimy przez procesję z palmami przed Mszą św. o godz. 10.00.
  Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy świętej.
 9. Organizujemy czterodniową Pielgrzymkę po Sanktuariach Pomorza Gdańskiego w terminie od 7 do 10 czerwca.
  W programie: Najstarsze sanktuarium maryjne w Polsce  w GÓRCE  KLASZTORNEJ, zwiedzanie najważniejszych miejsc GDAŃSKA, a szczególnie Bazyliki Mariackiej i Bazyliki św. Brygidy z największym na świecie bursztynowym ołtarzem. Kolejne sanktuaria na pielgrzymim szlaku to: MATEMBLEWO – Sanktuarium MB Brzemiennej, OLIWA – z rokokowymi organami, SWARZEWO – Sanktuarium MB Królowej Polskiego Morza, WEJHEROWO – Sanktuarium Męki Pańskiej, RUMIA – Sanktuarium MB Wspomożycielki Wiernych, PELPLIN – Bazylika katedralna NMP oraz tradycyjnie – NIESPODZIANKI.
  Koszt Pielgrzymki 600 zł, z wpłatą zaliczki 100 zł przy zapisie. Zapisy w zakrystii do wyczerpania miejsc.