Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
25 czerwca 2017 r.

 1. Dziś XII Niedziela Zwykła.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w środę 28 czerwca – Wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  - w czwartek, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy  codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę przed mszą św. o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – msze św. rano i wieczorem.
 5. O godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 6. W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. chrzcielna i z błogosławieństwem dzieci rocznych. Katecheza przed chrztem  w sobotę, 1 lipca, po Mszy św. wieczornej.
 7. Informujemy parafian, że w miesiącach wakacyjnych nie będzie  w naszym kościele niedzielnej Mszy św. o godz. 11.30, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku mszy św. wieczornych i sobotniej porannej. Wyjątek stanowią I piątek, I sobota miesiąca i 13 dzień miesiąca.
  Nie będzie również mszy św. o godz. 14.30 w pierwszą niedzielę miesiąca dla dzieci przyjmujących chrzest i dla dzieci rocznych. Chrzty i roczki odprawiane będą na Mszy św. o godz. 10.00.
  Nie będzie się ukazywała nasza gazetka parafialna „Wspomożenie”.
 8. W lipcu i w sierpniu nie będziemy przeprowadzać inwentaryzacji naszego cmentarza. W tym czasie porządkowane i uzupełniane będą wszystkie do tej pory załatwione sprawy, łącznie z dokumentacją fotograficzną. Prace inwentaryzacyjne  zostaną wznowione po wakacjach.
 9. W czasie wakacji księża przebywający na urlopach, będą odprawiali msze św. za zmarłych zamawiane przy okazji pogrzebów.
  Kancelaria Parafialna w okresie wakacji będzie czynna tylko we wtorki  i czwartki.