Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21 MAJA 2017 r.

 1. Dziś VI niedziela wielkanocna. Nabożeństwo majowe odprawimy o godz. 16.30, z udziałem dzieci I Komunijnych i ich rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  Dzisiaj Rada Parafialna zbiera ofiary na malowanie naszego kościoła.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w środę, 24  maja – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w tym dniu o godz. 20.45 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy;
  - w piątek, 26 maja- Wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 3. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.00 - przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Informujemy, że od dnia 1 maja, kancelaria parafialna w poniedziałki rano (7.30-9.00) jest  NIECZYNNA, do odwołania.
 5. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów w Bieszczady w czwartek, 25 maja, po Mszy św. wieczornej. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu, prosimy o potwierdzenie wyjazdu u ks. Pawła, do 25 maja.
 6. Prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza – w najbliższy piątek, 26 maja w godz. od 16.30 do 18.00. Zapraszamy opiekunów z sektora H rzędu 8.
  Również w piątek, na godz. 19.00 zapraszamy na chwilę refleksji i adorację Najświętszego Sakramentu „60 minut Wspomożenia”. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 7. W przyszłą  niedzielę, 28 maja, w naszej parafii odbędzie się odpust ku czci NMP Wspomożenia Wiernych. Kazania będzie głosił ks. Kazimierz Kowalski, a sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. proboszcz Jerzy Ryłko, który jednocześnie będzie obchodził 25-lecie swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci w bieli, parafian i gości do licznego udziału. Ze spowiedzi przed odpustem prosimy korzystać w piątek od godz. 19.00 w ramach „60 minut Wspomożenia”.
 8. Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszy ona w tym roku z Czechowic-Dziedzic 7 sierpnia i potrwa do 11 sierpnia.
  Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w gablotce i zakrystii. Zapisy w zakrystii.