• Procesja różańcowa

  Procesja różańcowa

  ulicami naszego miasta Więcej
 • Nabożeństwa różańcowe

  Nabożeństwa różańcowe

  W październiku nabożeństwa różańcowe o 17.00 Więcej
 • Cudowny płaszcz Matki z Guadelupe

  Cudowny płaszcz Matki z Guadelupe

  Tłumy wiernych spotkały się w naszej świątyni z Naty de Anda Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Matka Fatimska w naszym domu

Nasza parafia powitała 13 maja, w rocznicę objawień fatimskich, figurę Matki Bożej z Fatimy. Wniesioną uroczyście do świątyni figurę i dwa różańce poświęcił ks. proboszcz Jerzy Ryłko.
Figurę wniesiono w uroczystej asyście: za ministrantami szły dzieci w strojach dzieci fatimskich, na ozdobnych poduszkach ułożone były dwa różańce, a feretron z ustawioną wśród róż figurą MB Fatimskiej nieśli przedstawiciele różnych profesji: hutników, górników, strażaków i kolejarzy. Za figurą szli kapłani: ks. Ryłko, ks. Paweł Hubczak, ks. Kamil Żółtaszek i ks. kan. Jerzy Jęczmionka. - Ponad sto lat temu Matka Boża objawiła się w Fatimie małym dzieciom. Prosiła, aby ludzie czynili pokutę, modlili się o pokój na świecie. Dzisiaj także i my podejmujemy modlitwę i pokutę o pokój na świecie, w którym ginie tylu niewinnych ludzi. Dzisiaj złóżmy na ręce Maryi wszystkie nasze prośby, nasze oczekiwania wszystko, co leży nam na sercu. Ona jak Matka przedstawi to wszystko swojemu Synowi, wstępującemu do domu Ojca - mówił ks. proboszcz Ryłko.
W homilii ks. wikary Kamil Żółtaszek przypominał, że za Panem Jezusem, który 40 dni po Zmartwychwstaniu wstąpił do nieba, także Maryja trafiła do nieba. - Została wzięta razem z ciałem, jako pierwszy człowiek, Ona: nasza Patronka, nasza Orędowniczka, Wspomożycielka, Pocieszycielka. Dzisiaj do naszej świątyni wstępuje figura MB Fatimskiej. Przyjmujemy tę figurę do kościoła nie po to, aby stała się ozdobą, ale przypomnieniem, że w naszym Wieczerniku jest Ta, która była w Wieczerniku jerozolimskim. Tak samo obecna, trwająca razem z nami na modlitwie. Poświęcimy dzisiaj różańce, nie tylko po to, by ozdobić figurę Matki Bożej, ale przede wszystkim po to, aby nam przypominały, że każde działanie naszego życia zaczyna się od modlitwy - mówił ks. Kamil.
Podczas koncelebrowanej Mszy św. piękne pieśni na cześć Maryi wykonała schola parafialna, a na zakończenie wszyscy zgromadzeni w świątyni wzięli udział w procesji. Wiele osób trzymało zapalone świece. Zakończenie procesji nie zakończyło modlitwy, bo jeszcze długo przed figurą zatrzymywali się wierni, pragnący dotknąć czy ucałować figurę MB Fatimskiej z różańcem. Dziękując za udział w uroczystym powitaniu ks. proboszcz Ryłko podziękował wszystkim, którzy angażowali się w przygotowanie uroczystości: ks. Pawłowi Hubczakowi i różom Żywego Różańca za inicjatywę wykonania różańców, parafianom, którzy z potrzeby serca złożyli dar na ten cel, ks. Kamilowi za wygłoszoną homilię, ks. kan. Jerzemu Jęczmionce za wspólną modlitwę, siostrze Damaris i Teresie Ciastoń za wykonanie dekoracji z kwiatów, panu organiście i scholi za piękną oprawę muzyczną, przedstawicielom strażaków, hutników, górników i kolejarzy, dzieciom i paniom niosącym różańce, służbie liturgicznej i wszystkim parafianom - za udział, za modlitwę, hojność i dary serca.


Posłuchaj homilię

Niedziela, 21 października
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 30 września
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 23 września
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 16 września
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 9 września
ks. Jerzy Ryłko
Środa, 15 sierpnia
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 12 sierpnia
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 15 lipca
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 24 czerwca
ks. Kamil Żółtaszek
Niedziela, 17 czerwca
ks. Jerzy Ryłko
Czwartek, 31 maja
ks. Paweł Hubczak
Niedziela, 27 maja
ks. Sławomir Szczotka
Niedziela, 20 maja
ks. Jerzy Ryłko
Niedziela, 13 maja
ks. Kamil Żółtaszek