• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

Procesja Różańcowa ulicami Miasta... CZ. I


Gromadzimy się dzisiaj na uroczystym Nabożeństwie Różańcowym naszej Małej Ojczyzny aby podziękować Panu Bogu za wolną Polskę, za dar wiary i wolności. Chcemy wypraszać także szczególne błogosławieństwo dla naszego kraju i wszystkich Polaków na obecne czasy.

Główną przewodniczką naszej modlitwy będzie Maryja, ta która od dwóch tysięcy lat prowadzi ludzi do swego Syna. Słowa marszałka Józefa Piłsudzkiego „Matka Najświętsza wzięła na siebie jakby ministerium dobroci, bo kiedy człowiek chociażby na Jej obraz tylko popatrzy, to czuje się lepszym” zachęcają nas do pójścia ulicami miasta od Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych do Maryi Królowej Polski rozważając tajemnice chwalebne Różańca Świętego.
Będziemy dotykać w nich misterium naszego zbawienia oraz wydarzeń i osób, które prowadziły naszą Ojczyznę do dzisiejszego dnia przez ostatnie stulecie... - to słowa wprowadzenia w wspólne nabożeństwo różańcowe...

I STACJA - LEGIONIŚCI DZIEDZICCY

Świątynia, przy której rozpoczynamy naszą modlitwę była świadkiem rodzących się pragnień i myśli o Niepodległej Ojczyźnie. To tu 25 sierpnia 1914 roku o godzinie 8.00 rano odprawiono uroczystą Mszę świętą w intencji ochotników, którzy szli walczyć za ojczyznę w rodzących się Legionach Polskich.
Po czterech latach od tego wydarzenia Polska odzyskała niepodległość… Dzisiaj dziękujemy Bogu z Nimi, którzy są już w Domu Ojca za wolną Ojczyznę.


CDN