• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

Procesja Różańcowa ulicami Miasta... CZ. II

II RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ

Przed nami staje błogosławiona rodzina Ulmów, szczególna rodzina czasu II wojny światowej. Jest ona dla nas symbolem tych wszystkich, którzy Ewangelię mieli wyrytą w swoim sercu.
Słowo Boże towarzyszyło im w każdej chwili życia, w ich radościach małżeńsko rodzicielskich, jak i chwilach grozy trudnych czasów wojennych, w których nie liczył się człowiek.
Napisano o nich Samarytanie z Markowe...
Bohaterscy małżonkowie zginęli z rąk Niemców 24 marca 1944 roku, wraz z sześciorgiem dzieci i jednym nienarodzonym oraz ośmioma ukrywanymi przez siebie Żydami...

III KARDYNAŁ WYSZYŃSKI, JAN PAWEŁ II

Stajemy w cieniu dwóch kapłanów, dwóch Polaków – św. Jana Pawła II i sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

A w rok później na placu zwycięstwa w Warszawie Papież Polak mówił: „To wszystko: dzieje Ojczyzny, tworzone przez każdego jej syna i każdą córkę od tysiąca lat - i w tym pokoleniu, i w przyszłych (…) w tej Eucharystii ogarniam myślą i sercem i włączam w tę jedną jedyną Najświętszą Ofiarę Chrystusa na placu Zwycięstwa. I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:
Niech zstąpi Duch Twój!
Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!
Tej ziemi!

IV. PEREGRYNACJA PUSTYCH RAM

Ta historia jest tak nieprawdopodobna, że gdyby się nie wydarzyła naprawdę, nikt by jej nie wymyślił. Prymas kard. Stefana Wyszyński jako przygotowanie duchowe do Milenium chrztu Polski rozpoczął pielgrzymkę kopii Obrazu pani Jasnogórskiej po Polsce.
Tymczasem po Polsce wędrowały puste ramy kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Istnieje przypuszczenie, że autorem tego pomysłu – witania pustych ram – był kard. Karol Wojtyła. Puste ramy na wiernych robiły ogromne wrażenie. Był to wymowny znak braku wolności religijnej w Polsce. Puste ramy wędrowały po Polsce do 1972 roku. I tu w Czechowicach Dziedzicach Maryja przebywała z nami w znaku pustych ram. Dla wiernych to było wielkie święto. Przystrajano z tej okazji ulice, domy, na granicy parafii i diecezji obraz witały banderie konne, orkiestry.
Przyjazd pustych ram obrazu poprzedzały kilkutygodniowe duchowe przygotowania, zakończone rekolekcjami, spowiedzią i specjalnym trzydniowym nabożeństwem. Modlitwy w poszczególnych parafiach trwały dzień i noc.

V KS. POPIEŁUSZKO i ROBOTNICY

Ks. Jerzy Popiełuszko w otoczeniu naszych robotników... Modlilismy się za Ludzi pracujacych w naszych zakladach pracy i na roli...

VI WSPÓŁCZEŚNI MŁODZIbr>
Gimnazjaliści ks. Twardowskiego z klasy III A - rozegrali wśród modlących sie ludzi mecz koszykówki - to jest ich NIEPODLEGŁOŚĆ - tak ja rozumieją...


CHCEMY BARDZO PODZIĘKOWAĆ:

Wszystkim organizatorom PROCESJI

- parafiom i kapłanom NASZEGO DEKANATU
- szczególnie parafii Królowej Polski i Wspomożenia
- Różom Różańcowym parafii Wspomożenia Wiernych
- WŁADZOM POWIATU I MIASTA
- POLICJI i STRAŻY MIEJSKIEJ
- Szczególne podziękowania dla Straży Pożarnej OSP DZIEDZICE
- Firmie instalującej podesty
- Paniom i Panom – odpowiedzialnym za dekoracje
- Panom niosącym nagłośnienie
- Scholi Dorosłych naszej parafii
- Młodzieży Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 z klasy IIIA
- Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie
- Towarzystwu Przyjaciół Czechowic Dziedzic i Izby Regionalnej
- Izba Regionalna Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Żywieckiej, oddział w Porąbce
- WSZYSTKIM WAM UCZESTNICZĄCYM W NASZEJ PROCESJI