• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

Nasi Młodzi na Lednicy - CZ. II

Godzina 17.00 - Rozpoczęcie oficjalne lednickiego spotkania… Pierwszy hymn Polski… „Bogurodzica” – czy znasz? Później Hymn trzeciego tysiąclecia i procesja znaków –
Wielkie wyznanie prawie 80 tysięcznej rzeszy pielgrzymów…. pieśnią „Tak, tak Panie, Ty wiesz, że cię kocham…”
I słowa powitania Prymasa – arcybiskupa Wojciecha Polaka… Przypomniał - Św. Jan Pawła II który przybywał jako Pielgrzym do Polski aby powiedzieć o mocy Ducha Świętego… Życzył więc Prymas wszystkim aby zaczerpnęli siły, mocy, aby zawierzyli mocy Jezusa i Jego Ducha…
Myśli św. Jana Pawła II towarzyszące tegorocznej Lednicy:
1979 rok… „Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary!
1987 rok … "Musicie być mocniejsi, niż warunki, w jakich przyszło wam żyć" wyjaśniając zarazem, że „człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany”.
SPOWIEDŹ I EUCHARYSTIA – to dwa sakramenty, w których Chrystus do każdego człowieka mówi „kocham Cię”
Rozpoczęło się więc OPOWIADANIE o SPOWIEDZI
„Wiesz, że cię kocham” słowa te chce powiedzieć Jezus każdemu przy każdej spowiedzi… Można by powiedzieć, że w tym sakramencie Bóg klęka przed skruszonym człowiekiem, a kapłani duszpasterze też mogliby uklęknąć, bo są tego świadkami, jak bardzo Bóg kocha człowieka, są świadkami tego momentu „wiesz, że cię kocham”
Motywem przewodnim… obraz Caravaggia „Powołania Mateusza apostoła”, który wzorował się na Stworzeniu Adama - Michała Anioła z kaplicy Sykstyńskiej…
Pamiętamy gest Boga Ojca stwarzającego człowieka… to gest Jezusa powołującego Mateusza celnika- grzesznika upewniającego się czy naprawdę na niego Jezus wskazuje?
Miłosierdzie znajduje drogę do grzesznika… „Pójdź za mną” żywy obraz taneczny na Drodze III Tysiąclecia… żywy obraz spotkania Jezusa z Mateuszem przy śpiewie „choćby Wasze grzechy były jak szarłat nad śnieg wybieleją, choćby były czerwone jak purpura staną się jak wełna”.
Spotkanie Jezusa z Mateuszem dało mu siłę dawać świadectwo… Tutaj zostały zaproszone SIOSTRY ZAKONNE na Drogę Trzeciego Tysiąclecia… to one stały się obrazem spotkania z Miłosiernym przez swe dobro, wierność, pomoc, współczucie, uśmiech… Przy słowach piosenki… „Podnoszę głowę bo wiem, że mnie kochasz… Otwieram się na Twoje słowo… każdego dnia zaczynam od nowa…”
Siostry zaniosły spod Ryby… gest Jezusa (Ciebie powołuję na ucznia) i gest Mateusza (Ty przychodzisz do mnie Panie, chociaż widzisz mój grzech) do sektorów, gdzie go przekazywały… czy zapamiętałem te gesty? Modlitwa, by Pan Jezus podnosił i opowiadał o swej miłości… „Podnieś mnie Jezu i prowadź do Ojca” – do szczera modlitwa Grzesznika.