• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

Nowi MINISTRANCI...

Kolejne symbole…
Dziś podczas wieczornej Eucharystii zostali przyjeci do Grona Ministrantów naszej parafii następujący chłopcy: Paweł Łusiński, Leonard Liszka, Karol Morawski, Rafał Duraj, Albert Kopeć, Igor Frankiewicz...
Ksiadz Proboszcz Jerzy powiedział do nich:
"Kochani chłopcy. Po rocznym przygotowaniu, uznając wasze szczere pragnienie, dopuszczam was do pełnienia służby ministranta w zgromadzeniu liturgicznym. Będziecie mogli odtąd nosić świętą Księgę, a także krzyż - zwycięski sztandar naszej wiary, będziecie dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło. Przyjmijcie kołnierz na znak, że jesteście dopuszczeni do służby ministranta."

Nowi Ministranci z zapałem powiedzieli: "...dziękując Chrystusowi Panu za łaskę powołania ministranckiego, przyrzekam święte czynności ministranta wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej. Święty Dominiku Savio, módl się za nami. Amen.

Bardzo dziękujemy animatorom Mateuszowi Kielochowi i Damianowi Kempnemu za przygotowanie chłopakow do posługi w naszej wspólnocie parafialnej...


Opiekunem ministrantów i lektorów w naszej parafii jest ks. Kamil...

Dziękujemy również Siostrze Damaris za codzienną posługę dla grona ministrantów - czystość strojów, przygotowanie bezpośrednie do liturgii... Jest dla nich jak Mama - Bóg zaplać!