• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

Dziękujemy, siostro Damaris!

Po 8 latach posługi w naszej parafii pożegnaliśmy zakrystiankę – s. Damaris ze zgromadzenia Sióstr Felicjanek.
Podczas uroczystej Eucharystii dziękowaliśmy za wszystkie te lata obecności i pracy siostry Damaris, polecając opiece MB Wspomożycielki jej dalszą posłudze w innych wspólnotach.
W serdecznej pamięci zachowamy wszyscy szczególną troskę s. Damaris o świątynię, miejsca naszego spotkania z Bogiem… Sprzyja temu piękno świątyni: kwiaty, nieskazitelny ład w prezbiterium, zakrystii. O to zawsze dbała s. Damaris.
Także jej codzienna posługa przy sprawowaniu sakramentów, to nieraz w ciągu dnia wiele godzin spędzonych w świątyni, w służbie ofiarowanej na chwałę NMP Wspomożycielki i ku pożytkowi dziedzickich parafian, by mogli w swojej parafialnej świątyni czuć się jak w niebie. Nie zapomną jej opieki ministranci i lektorzy, którzy doświadczyli wręcz macierzyńskiej troski i rodzinnej atmosfery, o którą dbała z właściwym sobie poczuciem humoru, zawsze zainteresowana ich problemami i niezmiennie zatroskana, by przed ołtarzem stawali w zadbanych strojach liturgicznych.
Za tę wytrwałą troskę o przygotowanie wszystkiego, co niezbędne do przebiegu liturgii jesteśmy wdzięczni zwłaszcza my, kapłani. Teraz żegnamy s. Damaris, która udaje się Gniewczyny koło Przemyśla, gdzie znajduje się jej nowa parafia, a w głębi serca mamy nadzieję, że Gniewczyna się pogniewa i siostra jeszcze wróci do nas...
Siostro Damaris, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i z serca dziękujemy!

Kapłani i Parafianie NMP Wspomożenia Wiernych w Dziedzicach