• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

„JAMNA – By napełnić się NADZIEJĄ”… CZ. III

Po tym uroczystym i wzruszającym niedzielnym przedpołudniu zakończyliśmy nasze niezwykłe rekolekcje, ze łzami w oczach żegnając się przed Obliczem Niezawodnej Nadziei…

W drodze powrotnej Ksiądz Paweł działając jak chusteczka – na otarcie łez – zafundował nam jeszcze kilka miłych niespodzianek; najpierw wycieczkę do Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie mogliśmy podziwiać jedną z największych synagog w Polsce, gdzie obecnie mieści się Muzeum Kultury Żydowskiej.

Zatrzymaliśmy się w uchodzącej za najbardziej malowniczą w Polsce, wsi: Zalipie, gdzie każdy dom zachwyca barwnymi zdobieniami w kolorowe kwiaty. Te małe dzieła sztuki zdobią nie tylko domostwa, ale i bramy, budy psów, studnie, ule, kapliczki… Malownicze Zalipie jest słynne nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju, tym bardziej więc ta przedostatnia z niespodzianek na naszej powrotnej trasie stała się dla nas cennym podarunkiem.

Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kóskówny w Zabawie, a stamtąd do pobliskiej miejscowości: Wał – Ruda, gdzie znajduje się rodzinny dom Błogosławionej oraz, nieopodal, miejsce Jej tragicznej śmierci. W zadumie nad przesłaniem, jakim obdarowała nas Błogosławiona Karolina, pochyliliśmy się przed znajdującym się w domowej kapliczce Najświętszym Sakramentem, dziękując Bogu za Jej życie i prosząc o Jej orędownictwo.

Za wszystkie niespodzianki, a przede wszystkim za ten niezwykły, piękny czas Jamnejskich rekolekcji składamy wielkie BÓG ZAPŁAĆ Księdzu Pawłowi, całymi sercami życząc, aby Matka Boża Niezawodnej Nadziei z miłością Matki błogosławiła Mu na każdy dzień.

Serdeczne podziękowania składamy także Dorotce, za to, że dzięki Jej pomysłowi, a potem jego realizacji w czasie rekolekcji, każdy z nas mógł wrócić do swojego domu z błogosławieństwem zawartym w Ikonie Matki Bożej Niezawodnej Nadziei.

P.S.:

A ja bardzo dziekuję Tereni i Kasi za wszystko dobro dla naszej Wspólnoty!!!