• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

Pani Ewa - wyróżniona...Ogółem w roku 2019 do nagrody Caritas diecezji bielsko-żywieckiej „Dzban Św. Jana Kantego” nominowano 11 osób z różnych zakątków diecezji – ludzi świeckich, małżeństwo, kapłana, przedsiębiorców.

Wśród wyróżnionych jest nasza Parafianka Pani Ewa Kmiecik – Wronowicz...
Pani Ewa od 10 lat działa w Caritas przy parafii. Zajmuje się rozprowadzaniem, przywozem żywności w ramach PEAD.
W czasie powodzi w 2010 aktywnie pomagala poszkodowanym.
Jak wszyscy wiemy jest Dyrektorem Biblioteki Publicznej w Czechowicach Dziedzicach. Od 25 lat prowadzi akcję „Dajcie Dzieciom Słońce” – to akcja integrująca dzieci chore, niepełnosprawne ze zdrowymi.
Od 10 lat prowadzi także ”Akademię Pięknego Czasu” dla osób starszych. Jest to integracja ludzi młodych ze starszymi.
Uczestniczy w Camino – 3 krotmie pielgrzymowała do Santiago de Compostela, omadlając intencje powierzone przez parafian. W 2012 – 750km; 2016 – 650km; 2019 – 530 km. Gratulujemy Pani Ewie – wyróżnienia!

Bp Pindel podkreślił, że docenianie osób zaangażowanych w czynienie dobra ma szczególny sens w czasach, gdy na ogół nie dba się o prawdę i dobro bliźniego. „Wobec świata, który jest jaki jest, trzeba nam promować i pokazywać ludzi, którzy niosą w świat dobro, miłosierdzie, a w swoim postępowaniu starają się naśladować szlachetność i świętość naszych patronów, w tym św. Jana Kantego – patrona nagrody Caritas” – skonstatował.

Na koniec gali wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Małe Kęty”, który działa przy Domu Kultury w Kętach. Zaprezentował utwory religijne śpiewane gwarą. W drugiej części koncertu na korytarzu Domu Kultury wystąpił chór działający przy grekokatolickim kościele św. Andrzeja Apostoła we Lwowie pod dyrekcją Natalii Kiblickiej.
Fotoreportaż - ks. Jerzy Ryłko - bardzo dziękujemy!
Korzystałem z tekstu zamieszczonego na stronie www.diecezja.bielsko.pl