• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

Wizytacja Kanoniczna ks. biskupa Piotra Gregera...CZ. II"Serdecznie witamy Cię wśród dziedzickiej wspólnoty parafialnej Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Cieszymy się, że razem z nami modlisz się, głosisz Słowo Boże i przynosisz Boże błogosławieństwo.
Przychodzimy dzisiaj z naszymi dziećmi, które wyrosły… Przed laty prosząc o chrzest dla nich zobowiązaliśmy się przekazać im dar wiary" - te słowa wypowiedział na początku Mszy św. jeden z Rodziców - tata Paweł...
Mama Dominika kontynuowała:
""Dzisiaj robimy więc swoisty rachunek sumienia…, czy mój syn, moja córka jest blisko Chrystusa, czy ich podprowadziliśmy do Niego. To sekret radości, albo smutku każdego rodzicielskiego serca..."


Eucharystia z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania dla 59 Młodych Parafian...

Mikołaj z Amelią podziękowali za przyjęty sakrament:
"Św. Augustyn tak napisał: „Kochaj i pokaż to swoim życiem”. Trudne to wyzwanie, ale ufamy, że z Duchem Świętym możliwe do zrealizowania.
Wiemy, że nie ma prostych dróg, wszystkie są z góry, albo pod górę. Trzymając się Jezusa Chrystusa w mocy Ducha Świętego pragniemy dawać świadectwo żywej wiary, pokonując zniechęcenia i trudności, jakie niesie współczesny świat...."

Bardzo Dziękuję WSZYSTKIM DOBRYM SERCOM, które pomogły przygotować formacyjnie i duchowo naszych bierzmowanych - przede wszystkim Animatorom - Emilce, Magdalenie i Patrycjuszowi...
Dziękuję za wykonanie dekoracji Siostrze Dominice...Scholi Dorosłych, Panu Organiście za piękną oprawę liturgiczną...

Fotoreportaż - Wioletta Krupnik"