• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

Droga Krzyżowa za kapłanów...

W naszej Parafii Dzięki liderce Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym powstała nowa inicjatywa - szczególnej modlitwy za Kap łanów...
Kilka słów od BASI:
Od siebie dodałabym,że na grunt naszej Parafii ideę tej modlitwy zaproponowałam już po raz drugi i spotkała ta propozycja z niesamowitym odzewem. Utworzyło się 7 całych Dróg Krzyżowych-tworzy się kolejna.To prawie ponad 100 osób! Świadczy ten fakt o tym,jak wielka jest w sercach naszych Parafian chęć modlitwy w intencji Kapłanów.
Możliwość duchowego pójścia jedną Stacja Drogi Krzyżowej z naszym Zbawicielem staje się dla nas samych pełniejszym przeżyciem Wielkiego Postu.
Zapraszam jeszcze chętne osoby do włączenia się do tej pięknej modlitwy.

Kontakt 601 886 106


Mamy także świadectwo Pani Joli ze Wspólnoty w Bielanach:

Idea DROGI KRZYŻOWEJ kontemplacyjnej zaczęła się w 2018 roku przed Wielkim Postem i zainicjowała ją siostra zakonna Albina Kłusek. Siostrę Albinkę poznałam na rehabilitacji w Szpitalu Wojskowym w Busku – Zdroju. Przed Wielkim Postem siostra poprosiła mnie o stworzenie takiej Drogi Krzyżowej na czas Wielkiego Postu, w intencji NOWYCH POWOŁAŃ DO ICH ZAKONU i nazwała nas „ DUCHOWI POMOCNICY ”. Podjęłam to wyzwanie i ku mojemu zdumieniu na apel DUCHOWYCH POMOCNIKÓW odpowiedziało bardzo dużo osób i powstało 14 DRÓG KRZYŻOWYCH W INTENCJI NOWYCH POWOŁAŃ DO ZGROMADZENIA SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK DĘBICKICH. Drogą Krzyżową kontemplacyjną szło codziennie przez 40 dni i modliło się 196 osób. Na następny rok również postała taka Droga i modliliśmy się o nowe powołania.
Modlę się i ofiarowuję za Kapłanów. Należę do Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „ Źródło Miłosierdzia ” w Bielanach, której głównym charyzmatem jest MODLITWA ZA KAPŁANÓW. Powstało 10 RÓŻ RÓŻANCOWYCH , które modlą się codziennie za Kapłanów na całym świecie. Otaczamy Kapłanów w modlitwie MARGARETEK.
W grudniu podczas ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU , podczas UWIELBIENIA W CISZY …Pan Jezus poprosił mnie, żebym Mu wynagradzała za wszystkich Kapłanów na świecie, którzy w Niego nie wierzą, którzy są letni, którzy są zimni, którzy przeżywają kryzysy, którzy odeszli z Kapłaństwa i tych Kapłanów, którzy obrażają Pana Jezusa ciężkimi grzechami mi.in. grzechami nieczystości.
Przed Wielkim Postem podczas modlitwy otrzymałam takie przekonanie , że w tym roku mam stworzyć DROGĘ WYNAGRADZAJĄCĄ PANU JEZUSOWI ZA WSZYSTKICH KAPŁANÓW NA CAŁYM ŚWIECIE o których napisałam powyżej. Główna intencja o „ ROZPALENIE SERC WSZYSTKICH KAPŁANÓW NA CAŁYM ŚWIECIE OGNIEM BOŻEJ MIŁOŚCI ”.
Jest to modlitwa kontemplacyjna, sercem. Polega na tym, że otrzymuje się na cały okres Wielkiego Postu jedną stacje Drogi Krzyżowej np. Stacja IV SPOTKANIE Z MATKĄ. Codziennie rano przez 40 dni wzbudza się intencję, że idzie się z Maryją za Jezusem rozważając ten obraz. Duchem i sercem jest się cały czas w tej stacji. Wczuwamy się, jakbyśmy realnie tam byli. Potem idziemy do swoich codziennych obowiązków. W ciągu dnia w miarę wolnego czasu wzbudzamy akty strzeliste. A jak znajdziemy więcej czasu medytujemy swoją stację, można odprawić całą Drogę Krzyżową, albo coś poczytać medytując swoją stację.
Słyszałam już świadectwa osób, które w poprzednich latach szli z nami w Tej Drodze Krzyżowej, jak Pan Jezus przemieniał ich serca, serca bliskich im osób. Jak zmieniały się relacje w rodzinie i jak Jezus rozpala ich swoim ogniem Miłości do jeszcze większej zażyłości ze sobą. Te osoby zbliżyły się do Pana Boga i mówią, że modlić się za Kapłanów to dla nich zaszczyt. Powstało 12 DRÓG KRZYŻOWYCH. Tworzy się 13. Obecnie w DRODZE idzie z nami 180 osób. Niech dobry Bóg będzie UWIELBIONY W TYM PRZEPIĘKNYM DZIELE MIŁOSIERDZIA, które sam stworzył. A my jesteśmy tylko Jego nędznymi narzędziami. I wyznam za Świętą siostrą Teresą „ chcę być ołówkiem w Rękach Pana Boga. AMEN .”
Nie ukrywam, że Basia bardzo przyczyniła się do stworzenia tej Drogi Krzyżowej. Jej telefon do mnie i rozmowa dała mi oczywiste poznanie woli Bożej, że Jezus chce, aby powstała ta modlitwa w wielu Parafiach wypraszając KAPŁANOM NA CAŁYM ŚWIECIE SZCZEGÓLNE WIELKIE ŁASKI, KTÓRE PRZYGOTOWAŁ IM SAM BÓG. NIECH BĘDZIE W TYM DZIELE UWIELBIONY, NIECH BĘDZIE UWIELBIONE ŚWIĘTE IMIĘ JEGO. AMEN.
JolantaDROGA KRZYŻOWA ZA KAPŁANÓW