• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

Papieska inicjatywa „24h dla Pana” - w domu...

Materiały ze strony Diecezji Bielsko Żywieckiej /www.diecezja.bielsko.pl/

Do innego sposobu, wynikającego z panującego zagrożenia epidemicznego, włączenia się w papieską inicjatywę „24h dla Pana” zachęca misjonarz miłosierdzia ks. dr. Przemysław Sawa. Zdaniem ewangelizatora, w czasach koronawirusa, gdy nie jesteśmy w stanie spotykać się wspólnotowo w kościołach, można „jeszcze bardziej być dla Pana” w łączności z papieżem Franciszkiem.

Duchowny zaproponował, by adorować w domu ikonę Chrystusa, szukając jednocześnie „Jezusa w swym sercu”. Zwrócił uwagę zarazem, że pojawia się sposobność sięgnięcia po Pismo Święte. „Oto mogę prawdziwie spotkać się z Jezusem poprzez Słowo Boże. Gdy nie ma dziś możliwości przyjmowania komunii św., Bóg mówi to, o czym wielu katolików może zapomniała: słuchaj, jest Moje Słowo, można się spotkać ze Mną przez Słowo” – wyjaśnił w nagraniu internetowym.Dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody zasugerował włączenie się także w modlitwę serca – medytację. Wskazał na pomoc, jaką jest Modlitwa Jezusowa, polegająca na wielokrotnym powtarzaniu imienia Jezusa Chrystusa w formule: „Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną, grzesznikiem”. „Możemy do tego wykorzystać czotkę (sznur modlitewny wykorzystywany w Kościele wschodnim) lub różaniec” – dodał kapłan i jednocześnie zaprosił do włączenia się w adorację eucharystyczną za pośrednictwem transmisji internetowej.

„Dla Pana Jezusa nie ma granic przestrzeni i czasu. Kiedy stworzysz w swoim domu przestrzeń modlitwy, wyciszenia, to prawdziwie możesz adorować Pana – przez oko kamery, przez ekran na telefonie czy komputerze. To dobra praktyka” – zapewnił i poprosił, by najbliższe dni przebywać w łączności duchowej z papieżem. „Nie zapomnijcie! Dawajmy nadzieję ludziom!” – wezwał.

„24h dla Pana” to wydarzenie powstałe z inicjatywy papieża Franciszka. W opublikowanej w 2015 roku bulli „Misericordiae vultus” papież poprosił, aby w każdej diecezji w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu organizować całodobowe czuwania modlitewne.

Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody przygotowała program inicjatywy „24h dla Pana”transmitowany na:
– www.secim.pl
– www.facebook.com/secim.eu
– https://m.youtube.com/results?search_query=Szko%C5%82a+Ewangelizacji+Cyryl+i+Metody
> Piątek, 20 marca
20:30 Różaniec
20:55 EUCHARYSTIA
21:30 Droga Krzyżowa
22:00 Adoracja w ciszy
24:00 Zakończenie adoracji

Sobota, 21 marca
9:00 Jutrznia
9:30 Adoracja w ciszy
12:15 Medytacja Słowa Bożego
12:45 Zakończenie adoracji
15:00 Godzina Miłosierdzia
16:00 Czas dzielenia się i pytań do misjonarza miłosierdzia
17:00 Adoracja w ciszy
20:30 Różaniec
20:55 EUCHARYSTIA
21:30 Uwielbienie
22:00 Zakończenie transmisji

Niedziela, 22 marca
10:30 Adoracja w ciszy
11:30 EUCHARYSTIA
20:00 Blok pozdrowień
20:30 Różaniec
21:00 Apel Jasnogórski