• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

Tydzień BIBLIJNY... w naszej Diecezji...

Tydzień Biblijny w Polsce rozpoczyna się Niedzielą Biblijną, która w tym roku przypada 26 kwietnia.
Diecezja Bielsko-Żywicka na ten wyjątkowy czas przygotowała sporo wydarzeń biblijnych.

Cały tydzień chcemy przeżyć pod HASŁEM: #LooknijDoPisma


Oto nasze inicjatywy:

1. Filmy promujące czytanie Pisma św.2. IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego

W niedzielę, 26 kwietnia br. o godz. 15:30 w Bazylice w Bielsku-Białej Hałcnowie odbędzie się wspólne czytanie Ewangelii według świętego Mateusza w ramach IV Narodowego Czytania Pisma Świętego. Niektórzy spośród 28 lektorów będą obecni fizycznie w bazylice, inni włączą się online. Wśród czytających są między innymi: Ksiądz Biskup Roman Pindel, księża pracujący w kurii, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, przedstawiciele młodzieży, seniorów oraz różnych zawodów (nauczyciele, aktorzy, lekarze).
Adres do transmisji: http://www.parafiahalcnow.pl/a/sanktuarium/kamera/95/
Transmisja z Hałcnowa: https://www.youtube.com/watch?v=4CwddDIQ4qc

Wprowadzenie do wspólnego czytania i nagrania pierwszych czterech lektorów:

Wstęp: Bp Roman Pindel – Biskup Bielsko-ŻywieckiI rozdział: Bp Roman Pindel – Biskup Bielsko-ŻywieckiII rozdział: Ks. Marek Studenski - Wikariusz Generalny Diecezji Bielsko-ŻywieckiejIII rozdział: Ks. Marcin Suchanek - Dyrektor Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Bielsku-BiałejIV rozdział: Ks. Piotr Góra - Sekretarz Biskupa Bielsko-ŻywieckiegoNagraniom czterech pierwszych lektorów towarzyszą fragmenty filmu z projektu LUMO www.lumoproject.com.

3. Akcja #LooknijDoPisma

Celem akcji #LooknijDoPisma jest promocja Biblii. Człowiek żyjący Słowem Bożym ma najczęściej swój ulubiony fragment, który go umacnia i daje nadzieję. Inicjatorzy akcji pomyśleli, że warto zebrać takie zdania z Biblii. Uczestnicy #LooknijDoPisma publikują na swoich mediach społecznościowych ulubione cytaty biblijne z dopiskiem: #LooknijDoPisma.
Ponadto, chcemy stworzyć nową serię obrazków, które ksiądz Biskup rozdaje w czasie spotkań z wiernymi. Będą one zawierały cytaty z Pisma Świętego zamieszczone na tle nawiązujących do nich zdjęć. Jeśli ktoś interesuje się fotografią, może wraz z cytatem przesłać wykonane przez siebie zdjęcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W emailu należy podać swoje imię i nazwę swojej parafii. Z nadesłanych zdjęć i cytatów zostanie przygotowana seria obrazków biblijnych w takim stylu jak przykład poniżej:
TYDZIEŃ BIBLIJNYMateriały ze strony www.diecezja.bielsko.pl