• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

LEDNICA 2020 - 33 dniowe rekolekcje...


Przygotowując PIERWSZY KROK ku Lednicy 2020 organizatorzy spotkania zaproponowali przywiezienie kawałków materiału, przyozdobionych przez młodzież, aby z nich można było utkać płaszcz Maryi…
Postanowiłem poprosić o dar materiału nasze Róże Różańcowe… I otrzymałem… Jak ich teraz wykorzystać, skoro #LEDNICA W DOMU?... Może czas przyniesie pomysł?
Organizatorzy tak o tym pisali: „Marzy nam się stworzenie podczas lednickiego Spotkania Młodych płaszcza Maryi, pod którym będzie się mogła schronić polska (i nie tylko polska) młodzież.” Może sama MŁODZIEŻ podda myśl…
Dzisiaj inna SZCZEGÓLNA MYŚL, którą podają nam organizatorzy: 3 MAJA 2020 rozpoczynamy dzieło LEDNICA 2020 - 33 dniowe rekolekcje... Przebyłaś/ przebyłeś kiedyś tak długie rekolekcje?
Jeśli nie - to czas to zmienić! Hasłem tegorocznego spotkania są słowa „CAŁY TWÓJ #LEDNICA W DOMU”…

„Totus Tuus” - czyli: „Cały Twój” - to motto biskupie Karola Wojtyły, a potem Ojca Świętego Jana Pawła II, które stało się tajemnicą Jego życia i świętości. Wyraża ono duchowość oddania się Maryi, przez którą chcemy SZYBCIEJ, ŁATWIEJ, PEWNIEJ i BEZPIECZNIEJ dojść do JEZUSA!
Droga ta została opisana przez św. Ludwika Marię Grignion de Montfort w słynnym „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” - to z tego dzieła wzięły się słowa: „CAŁY TWÓJ” św. Jana Pawła II. Te dwa słowa wyrażają sedno duchowej drogi, na którą wchodzi dziś coraz więcej OSÓB.
Propozycja LEDNICKA 33 dni skierowana jest więc i do MŁODZIEŻY NASZEJ PARAFII, ale również tych, którzy czują się MŁODZI DUCHEM, bez względu na to co dzisiaj robią. Zobacz ZAPROSZENIESpecjalnie przygotowano 33 filmiki, które będą publikować CODZIENNIE, rozpoczynając od 3 maja na kanale na YT oraz na stronie na FB.

Youtube

Facebook

FILM 1

Tak piszą organizatorzy Lednicy o filmikach:

Każdy filmik składa się z czterech części, którą prowadzi inna osoba: Siostra Ania Maciejewska będzie nas wprowadzać w temat dnia oraz poprowadzi modlitwę
Ojciec Wojciech Surówka OP, duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000 zachęci nas krótko do lektury duchowej, opartej na nauczaniu Jana Pawła II
Łukasz Czechyra zaprosi nas do rozważenia konkretnego fragmentu słowa Bożego
Adrian Pakuła podsumuje temat dnia oraz dopełni go świadectwem, a czasem także zaproszeniem do małego zadania duchowego.

Jak owocnie przeżyć ten czas rekolekcji? PROPOZYCJE:

Znajdź specjalny czas – wygospodaruj pół godziny dziennie na przeżycie tych rekolekcji. Obejrzyj filmik oraz poświęć 15 minut na rozważanie i 15 min na modlitwę. Rozważaj, pytaj, szukaj – filmiki są tylko pomocą - najważniejsze, aby pod ich wpływem zadawać sobie pytania, co ten konkretny tekst mówi do ciebie.
Postaraj się nie tylko rozważać słowo, ale zobacz do czego ono cię wzywa, wyznacz jakieś codzienne niewielkie zadanie.
Postaraj się prowadzić notatki, spisywać choćby kilka słów, intuicji, które pojawiły się w ciągu dnia. Postaraj się w czasie tych rekolekcji przystąpić do spowiedzi świętej, jak również uczestniczyć w Eucharystii (u siebie w parafii lub transmitowanej).
Zapamiętaj krótkie modlitwy, tzw. akty strzeliste, który będą dołączone do rozważań, będą cię one prowadziły przez cały dzień, oraz będą przypominały o temacie rozważań. Przygotowując te rekolekcje - daliśmy z siebie wszystko - ale pamiętaj: NAJWIĘCEJ ZALEŻY OD CIEBIE! :-) Włóż w te rekolekcje całe swoje serce, wypłyń z Maryją na głębię Miłości Jezusa - a zobaczysz i przekonasz się, że owoce tych rekolekcji cię zaskoczą!
Jeśli chcesz zrobić dobry uczynek - UDOSTĘPNIAJ CODZIENNIE filmiki z danego dnia rekolekcji - aby te treści mogły dotrzeć do innych młodych osób :-)
(za stroną Lednica2000)


LEDNICA