• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

LEDNICA już w sobotę....

Dzisiaj kończą się 33 dniowe rekolekcje online, które proponowałem, jako przygotowanie do wielkiego świętowania LEDNICKIEGO 2020… Ciekawe, czy ktoś wytrwał?

Siostra Ania w dzisiejszej odsłonie odcinka pt. „Czynię wszystko nowe” … optymistycznie stwierdziła, że Rekolekcje się kończą, ale najlepsze przed nami, wszystko przed nami… Droga 33 dni to zaledwie maleńki wycinek naszego życia… Dopiero rozpoczniemy budowanie relacji z Maryją naprawdę…
To czas oddawania WSZYSTKIEGO MARYI… Jeżeli nie wiesz o czym piszę, to możesz w dowolnym momencie na nowo rozpocząć te rekolekcje… to będą TWOJE rekolekcje…A my idziemy dalej… zmierzmy do LEDNICKIEJ SOBOTY 6.06.

Pierwszy raz od 24 lat tysiące młodych nie spotkają się na Polach Lednickich, ale w swoich domach, aby poprzez transmisję online modlić się, śpiewać, wybierać Chrystusa i doświadczać wszystkich elementów dorocznego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych LEDNICA 2000.
Zaproszeni są wszyscy: Młodzi, uczestnicy Lednicy Dziecka, Lednicy Seniora, Lednicy Motocyklisty!
XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 będzie transmitowane: w Telewizji Trwam, na stronie internetowej www.lednica2000.pl oraz w social mediach: na fanpage’u Lednica2000, i kanale YouTube’owym Lednica2000.

PROGRAM SPOTKANIA

14.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego… Tradycyjnie w godzinie miłosierdzia powierzymy się Bogu w modlitwie, prosząc o miłosierdzie dla świata.
15:30 Konferencja o. Romana Bieleckiego OP Co znaczą słowa „Cały Twój” i jak mamy rozumieć ideę powierzenia się Bogu?

PRZERWA W TRANSMISJI SPOTKANIA

19:00 Rozpoczęcie XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 #Lednicawdomu Słowo powitania
19:10 Opowieść o Ofiarowaniu Maryi w świątyni… Inspiracją do tworzenia tegorocznego Spotkania było życie Matki Bożej. Dlatego tegoroczne Spotkanie rozpoczniemy od wysłuchania historii o dzieciństwie Maryi. Opowieści towarzyszyć będą niezwykłe rysunki na piasku tworzone przez Katarzynę Perkowską.
19:20 Błogosławieństwo rodziców… Joachim i Anna, rodzice Maryi, ofiarując ją Bogu, okazali Mu swoje zaufanie. Podobnie nasi rodzice, pozwalając nam się narodzić, odpowiedzieli Bogu „tak” na Jego zaproszenie do rodzicielstwa. Chcemy za to podziękować naszym rodzicom, błogosławiąc ich za życie, które nam dali.
19:30 Medytacja „Czy mogę w Tobie zamieszkać?” … W czasie misterium będziemy uczestnikami dialogu, podczas którego Jezus zapyta każdą i każdego z nas, czy może w nas zamieszkać. Medytacji towarzyszyć będzie piękny balet.
19:40 Zawierzenie się przez Matkę Bożą Lednicką… Maryja jest tą, która nieustannie wskazuje na Syna. Ona, powierzając całe życie Bogu, najlepiej pokazuje nam, co znaczy „Cały Twój/Cała Twoja”. Za jej przykładem powierzymy swoje życie Jezusowi.
20:00 Msza Święta celebrowana przez Prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka
21:00 Apel Jasnogórski – łączenie z Częstochową… przeżyjemy w wyjątkowej łączności Lednicy z Jasną Górą – miejscem, w którym Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński zawierzył Polskę Maryi.
21:30 Gest „Płaszcza Maryi”. Poświęcenie i przyjęcie szkaplerza lednickiego
21:40 Przemówienie Ojca Świętego Franciszka
21:45 Wspomnienie św. Jana Pawła II. Litania do św. Jana Pawła II
22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Akt wyboru Chrystusa… Silną i trwałą więź z Jezusem zbudować można tylko podczas indywidualnego spotkania, dlatego jak co roku zaprosimy Was do najpiękniejszej rozmowy z Bogiem – adoracji Najświętszego Sakramentu, po której wszyscy wybierzemy Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela.
22:20 Symboliczne przejście przez Bramę III Tysiąclecia… Finałem jest wyjątkowy moment przejścia przez Bramę-Rybę jako potwierdzenie dokonanego aktu wyboru Chrystusa. W tym roku będzie miał niepowtarzalny charakter – wszyscy wspólnie, choć symbolicznie, przejdziemy przez Bramę-Rybę, potwierdzając naszą przynależność do Chrystusa.

ZAPRASZAM DO PRZEŻYWANIA #LEDNICY W DOMU

Aby poczuć atmosferę sobotniego spotkania proponuję tegoroczny hymn piosenkę… śpiewając ją piosenkę chcemy zawierzyć się Matce Bożej tak jak św. Jan Paweł II