• Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • Czechowice-Dziedzice

  Czechowice-Dziedzice

  Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych Więcej
 • 1
 • 2

CZECHOWICKA KSIĄŻNICA - otwarta...

Biblioteka otwiera się na nowo...

Nowy gmach czechowickiej biblioteki to nowoczesny funkcjonalny, obiekt, skrojony na miarę dzisiejszych potrzeb i aspiracji społeczności naszej gminy, na którego budowę mieszkańcy Czechowic Dziedzic czekali przeszło 45 lat.

Budynek czechowickiej książnicy to 1700 metrów nowoczesności. Do dyspozycji czytelników jest Wypożyczalnia, Dział dla Dzieci i Młodzieży, Dział Audiowizualny, Czytelnia multimedialna oraz do pracy cichej, całodobowa wrzutnia, książkomat, samoobsługowy self-check, wi-fi, odtwarzacze CzytakPlus dla osób niewidomych i słabo widzących, czytniki e-booków.
Nowy budynek zintegrowany jest z zieloną przestrzenią wokół niej, gdzie znajduje się w pełni dostępny, pozbawiony barier architektonicznych plac z podświetlanym trejażem, schodami, podjazdem, linarium, stolikami i miejscami relaksu oraz tablicami wystawowymi...

A ja tam dzisiaj byłem i potwierdzam - będzie to służyć naszej Społeczności. Stanie się także centrum życia kulturalnego mieszkańców...

Włodarzom naszego Miasta na ręce Pana Burmistrza Mariana Błachuta, Pani Dyrektor Ewie Wronowicz - Kmiecik, Bibliotekarzom - w imieniu naszej Parafii składamy ogromne gratulacje!!!
Święty Wawrzyńcze - patronie bibliotekarzy - módl się za nami!!!

No to w drogę! Gdzie? Na Paderewskiego 3 - ZAPRASZAMY!!!