Odwiedziny duszpasterskie

KOLĘDA 2019/2020

PIĄTEK 29 XI 2019
1. Leśna (od końca) od 15.00
2. Kochanowskiego (od początku) od 15.00
3. Astrów potem Leśna (od początku) od 15.00  

SOBOTA 30 XI 2019
1. Renarda str. lewa (od autostrady, parzyste) od 12.00
2. Łężna od 12.00
3. Renarda str. prawa (od autostrady) od 12.00

NIEDZIELA 1 XII 2019
1. Staszica (od końca) od 13.00
2. Zacisze (od końca) od 13.00
3. Staszica od początku) od 13.00

PIĄTEK 6 XII 2019
1. Polna domy prywatne (od początku), Matejki i Zachodnia od 15.00
2. Pochyła (od końca) od 15.00
3. Polna domy prywatne (od końca) od 15.00  

SOBOTA 7 XII 2019
1. Michałowicza blok nr 11 (od dołu, od pierwszej klatki) od 12.00
2. Wiślana potem Karłowicza od 12.00
3. Michałowicza blok nr 11 (od dołu, od ostatniej klatki) od 12.00

NIEDZIELA 8 XII 2019
1. Michałowicza blok nr 15 (od dołu, od pierwszej klatki) od 13.00
2. Michałowicza blok nr 15 (od dołu, od ostatniej klatki) od 13.00
3. Stawowa (od Wieniawskiego) od 13.00  

PIĄTEK 13 XII 2019
2. Źródlana (od p. Wróbel do ul. Renarda) od 15.00

SOBOTA 14 XII 2019
1. Łagodna domy prywatne (od końca) od 12.00
2. Łagodna domy prywatne (od początku) od 12.00
3. Cmentarna (od Legionów) potem Pogodna i Radosna od 12.00  

NIEDZIELA 15 XII 2019
1. Michałowicza blok nr 13 (od dołu, od pierwszej klatki) od 13.00
2. Fredry (od początku) od 13.00
3. Michałowicza blok nr 13 (od dołu, od ostatniej klatki) od 13.00

PIĄTEK 27 XII 2019
1. Łagodna nowy blok 14 (od dołu, od pierwszej klatki) od 15.00
2. Miarki (od końca) od 15.00
3. Hutnicza (od początku) od 15.00 -

SOBOTA 28 XII 2019
1. Piasta (od końca), Strażacka od 12.00
2. Łagodna nowy blok 10 (od dołu, od pierwszej klatki) od 12.00
3. Łagodna nowy blok  12 (od dołu, od pierwszej klatki) od 12.00

NIEDZIELA 29 XII 2019
1. Michałowicza blok nr 9 (od dołu, od ostatniej klatki) od 13.00
2.Michałowicza blok nr 9 (od dołu, od pierwszej klatki) od 13.00
3. Łagodna bl. nr 18 (od dołu, od pierwszej klatki) od 13.00

PONIEDZIAŁEK 30 XII 2019
1. Baduszkowej i potem Norwida (od końca) od 15.00
2. Stalmacha (od początku) od 15.00
3. Norwida (od początku) od 15.00

CZWARTEK 2 I 2020
1. Michałowicza blok nr 5 (od dołu, od ostatniej klatki) od 15.00
2. Lenartowicza (od początku) od 15.00
3. Michałowicza blok nr 5 (od dołu, od pierwszej klatki) od 15.00

PIĄTEK 3 I 2020
1. Michałowicza blok nr 7 (od dołu, od pierwszej klatki) od 15.00
2. Wenecka (od końca) od 15.00
3. Michałowicza blok nr 7 (od dołu, od ostatniej klatki) od 15.00

SOBOTA 4 I 2020
1. Narutowicza (od końca) i blok nr 42 od 12.00
2. Narutowicza (od początku) od 12.00
3. Węglowa (od początku) od 12.00

NIEDZIELA 5 I 2020
1. Waryńskiego (od. Francuz), Kolista (od początku) i potem Waryńskiego do linii kolejowej od 13.00  
2. Rakowa (w kierunku p. Urbańczyk) potem Domy Wierzbowej przylegającej do Ochodzkiej (od końca) od 13.00
3. Ochodzka (od początku) od 13.00

PONIEDZIAŁEK 6 I 2020
1. Wierzbowa (od końca) od 15.00
2. Fałata i Kossaka od 15.00  
3. Wierzbowa (od początku) z Grabowcem od 15.00

WTOREK 7 I 2020
1. Wodna (od autostrady) od 15.00
2. Reja (od początku) od 15.00
3. Reja (od końca) od 15.00

ŚRODA 8 I 2020
1. Tetmajera blok nr 16 (od dołu, pierwsza klatka) od 15.00
2. Tetmajera blok nr 16 (od dołu, drugiej klatka) od 15.00
3. Makuszyńskiego (od początku) od 15.00

CZWARTEK 9 I 2020
1. Tetmajera bl. nr 18A (od dołu, od pierwszej klatki) od 15.00  
2. Tetmajera bl. nr 18 (od dołu, druga klatka) od 15.00
3. Tetmajera bl. nr 18 (od dołu, pierwsza klatka) od 15.00

PIĄTEK 10 I 2020
1. Tetmajera bl. nr 1 (od dołu, druga klatka) od 15.00
2. Baczyńskiego i Morcinka (wraz z nowym blokiem) od 15.00  
3. Tetmajera bl. nr 1 (od dołu, pierwsza klatka) od 15.00

SOBOTA 11 I 2020
1. Tetmajera blok nr 14 (od dołu, pierwsza klatka) od 12.00
2. Tetmajera blok nr 14 (od dołu, drugiej klatka) od 12.00
3. Górna (od początku) od 12.00

NIEDZIELA 12 I 2020
1. Kasprowicza (od końca) od 13.00  
2. Kasprowicza (od początku) od 13.00
3. Tetmajera domy prywatne (od końca) od 13.00

PONIEDZIAŁEK 13 I 2020
1. Tetmajera bl. nr 12 (od dołu, druga klatka) od 15.00  
2. Tetmajera bl. nr 12 (od dołu, pierwsza klatka) od 15.00
3. Zielona (od końca) potem Młyńska od 15.00

WTOREK 14 I 2020
1. Szkolna blok nr 47 (od dołu, od ostatniej klatki) od 15.00
2. Księża Grobel od 15.00
3. Szkolna blok nr 47 (od dołu, od pierwszej klatki) od 15.00

ŚRODA 15 I 2020
1. Łagodna bl. nr 20 (od dołu, od pierwszej klatki) od 15.00
2. Łagodna bl. nr 16 (od dołu, od pierwszej klatki) od 15.00
3. Łagodna bl. nr 22 (od dołu, od pierwszej klatki) od 15.00  

CZWARTEK 16 I 2020
1. Szkolna (od końca) od 15.00
3. Szkolna (od początku) od 15.00  
2. Polna bl. nr 29 (od dołu, od pierwszej klatki) od 15.00

PIĄTEK 17 I 2020
1. Asnyka numery parzyste (od początku) od 15.00
2. Legionów (od autostrady do Starej Winiarni) od 15.00
3. Asnyka numery nieparzyste (od początku) od 15.00

SOBOTA 18 I 2020
1. Tetmajera blok nr 20 i blok nr 22 (od dołu, od pierwszej klatki) od 12.00

NIEDZIELA 19 I 2020
1. Polna bl. nr 27 (od dołu, od pierwszej klatki) od 13.00
3. Legionów (od p. Świgoń do wiaduktu) od 13.00  

PONIEDZIAŁEK 20 I 2020
1. Legionów blok nr 28 i Legionów (od autostrady do wiaduktu) od 15.00
3. Kolęda dodatkowa od 15.00
Odwiedziny duszpasterskie to wspólne dziękczynienie za otrzymane łaski, prośby o błogosławieństwo w nowym roku. Modlitewne spotkanie kolędowe stanowi wyznanie wiary rodziny, które powinno zgromadzić wszystkich domowników.

Co oznacza napis C+M+B 2014? Polska tradycja z okazji odwiedzin duszpasterskich każe pisać poświęconą kredą na drzwiach błogosławionych domów "C+M+B" i datę roczną. Owe trzy litery nie oznaczają, jak zwykło się uważać, tradycyjnych imion trzech króli, lecz są skrótem od łacińskiego Christus Mansionem Benedicat (lub polskiego: Chrystus Mieszkanie Błogosławi).

Do kolędy prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem a na nim krzyż i świece. Dobrze, jeżeli na naszym stole znajdzie się woda święcona, którą możemy otrzymać w zakrystii. Uchylone drzwi do naszego mieszkania lub furtka sygnalizują chęć przyjęcia kolędy.