Ogłoszenia duszpasterskie

V niedziela WIELKIEGO POSTU
29  marca 2020 r.

Drodzy Parafianie. Trudne czasy wymagają trudnych a czasami i bolesnych decyzji i zachowań.
Niedziela jest dniem, kiedy powinniście cieszyć się przeżywaniem Eucharystii w swojej świątyni.
Ale niestety tak się stało, że dzwony biją a Wy musicie  pozostać w swoich domach i tam poprzez media uczestniczyć we Mszy św.
Każda Msza św. kończy się błogosławieństwem kapłana. Dlatego pragniemy w każdą niedzielę /aż do zniesienia zakazu gromadzenia się w świątyniach/ wyjeżdżać z Najświętszym Sakramentem na wszystkie ulice naszej parafii aby właśnie udzielić Wam tego  błogosławieństwa.
Wyjedziemy w niedziele o godz. 12.00.
Zarys trasy przejazdu można znaleźć na naszej stronie internetowej. Będzie można też na żywo śledzić aktualne położenie „Samochodu Kaplicy” wchodząc na umieszczony tam link.
Udekorujcie okna Waszych domów. Niech Jezus zobaczy, że tęsknicie za spotkaniem z Nim przed Tabernakulum.


 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. W modlitwie brewiarzowej tydzień pierwszy.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest tylko we wtorki i czwartki w godz. od 7.30 do 9.00 i od 15.30 do 16.30. Sprawy związane z inwentaryzacją cmentarza nie są prowadzone.
 3. Episkopat Polski zachęca wszystkich duchownych, osoby życia konsekrowanego i wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 o zaprzestanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wszystkich parafian zachęcamy do indywidualnej modlitwy w domu:
  - w czwartek za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Msza św. w tej intencji będzie sprawowana o godz. 17.30,
  - w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 7.00;
  - w sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP /Nabożeństwo Pierwszych Sobót/ o godz. 6.30.
 5. Odwiedziny w  pierwsze piątki chorych i starszych wiekiem parafian zawieszone do odwołania.
 6. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy dokonali wpłat na nasze konto parafialne lub przekazali ofiary osobiście. Były to ofiary jako taca, lub na termomodernizację naszego kościoła. W sumie w tym miesiącu wpłynęło na ten cel 3500 zł. Bóg zapłać  za te ofiary.