Ogłoszenia duszpasterskie

XIX niedziela ZWYKŁA
9 sierpnia 2020 r.
 1. Dziś przypada XIX Niedziela Zwykła. W modlitwie brewiarzowej tydzień trzeci.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 9 sierpnia – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  - we wtorek, 10 sierpnia – Wspomnienie Św. Klary, dziewicy;
  - w piątek, 14 sierpnia – Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski;
  - w sobotę, 15 sierpnia – Uroczystość  Wniebowzięcia NMP.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wpłacają ofiary na nasze konto parafialne i do skarbony pod chórem. W tym tygodniu zebraliśmy na termomodernizację naszego kościoła 4.100 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
 4. W czwartek, 13 sierpnia, zapraszamy Czciciela MB Fatimskiej, Róże Różańcowe oraz wszystkich Parafian na wieczorne, uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17.30 w intencji czcicieli MB Fatimskiej i Róż Różańcowych oraz odmówimy różaniec Święty. Na zakończenie uczcimy Matkę Bożą Litanią Loretańską.W tym dniu nie będzie Mszy św. porannej.
 5. W piątek o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu „60 Minut Wspomożenia” oraz okazja do spowiedzi.
 6. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej, związany z naszą przydrożną kaplicą. W tym dniu zyskać możemy odpust zupełny, a więc darowanie kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania i pokuty. Porządek Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia jest niedzielny, bez Mszy św. o godz. 19.30. Po każdej mszy św. będziemy święcić zioła i kwiaty. Parafian zachęcamy do odwiedzenia naszej kaplicy.
 7. Informujemy parafian, że w miesiącach wakacyjnych nie będzie w naszym kościele Mszy św. wieczornych w dni powszednie od poniedziałku do piątku i sobotniej porannej. Wyjątek stanowią I czwartek,  I piątek, I sobota miesiąca i 13 dzień miesiąca.
 8. W lipcu i w sierpniu nie będziemy przeprowadzać inwentaryzacji naszego cmentarza. W tym czasie porządkowane i uzupełniane będą wszystkie do tej pory załatwione sprawy, łącznie z dokumentacją fotograficzną. Prace inwentaryzacyjne  zostaną wznowione po wakacjach.
 9. W czasie wakacji księża przebywający na urlopach, będą odprawiali Msze św. za zmarłych zamawiane przy okazji pogrzebów.

  Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki w godz. od 7.30 do 9.00 i od 15.30 do 16.30.