125. rocznica konsekracji kościoła


22 czerwca 2015 roku przypada 125. rocznica dnia, w którym bp Franciszek Śniegoń, generalny wikariusz diecezji wrocławskiej dla Śląska Cieszyńskiego, konsekrował kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Dziedzicach.
Wokół tej świątyni gorliwie i z wiarą gromadzili się nasi przodkowie, dlatego już 9 lat później erygowana została samodzielna parafia. W tej świątyni od 125 lat koncentruje się życie dziedzickich rodzin, które tu zawierają sakrament małżeństwa. Tu dzieci otrzymują chrzest, potem Pierwszą Komunię Świętą, bierzmowanie. W tej świątyni od 125 lat dokonują się niezliczone ludzkie pojednania z Panem Bogiem. Tu od pokoleń dziedziczanie żegnają swoich zmarłych.
Chcemy podziękować Panu Bogu za ten kościół i naszą wspólnotę. Czas jubileuszu skłania do podsumowań i refleksji nad tym dziedzictwem wiary, które przejęliśmy od naszych przodków i chcemy przekazać kolejnemu pokoleniu. Jubileusz to również konkretny impuls, byśmy dali świadectwo wiary i wyrazili uczucia, jakie dziś żywimy dla naszej świątyni i parafialnej rodziny. Wdzięczność będzie znakiem naszej więzi i poczucia odpowiedzialności za wspólnotę, którą stanowimy.