Ministranci

Ministranci są bardzo ważną i potrzebną grupą parafialną! Dzięki ich odpowiedzialnej i ofiarnej służbie lepiej przeżywamy piękno liturgii Kościoła. Jako wspólnota parafialna, cieszymy się więc, że ciągle są chętni chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami!


Z pewnością bycie ministrantem jest zadaniem trudnym i wymaga nieraz wielu wyrzeczeń... ale przede wszystkim jest służbą Bogu i bliźnim, dającą radość bliskości Boga i wiele satysfakcji!
Ministranci spotykają się na zbiórkach w każdą sobotę o godz. 8.45. Poruszane są wtedy aktualne sprawy liturgiczne i parafialne, a także tematy, służące duchowej formacji ministrantów.

Chłopców - ze szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły średniej, a nawet starszych - którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 8.45.
Zapraszamy! Ministrant też człowiek, a ołtarz nie gryzie:)!
Wszyscy nasi ministranci i lektorzy tworzą wspaniałą i zgraną wspólnotę, której głównym celem i zadaniem, jest służba przy ołtarzu Chrystusowym.
Nowych kandydatów - chłopców, którzy pragną służyć Panu Jezusowi przy Ołtarzu w naszym kościele - serdecznie zapraszamy!
Prosimy o wcześniejszy kontakt.